SEO Stratejisi

SEO stratejisi oluşturmada deneyimli bir uzmana danışmak ister misiniz?


SEO stratejisi, herhangi bir SEO faaliyetini planlamak ve yürütmek için verdiğimiz tüm kararların merkezinde olmalıdır.

Teknik denetimlerden içerik optimizasyonu denetimlerine ve sesli arama optimizasyonundan site geçişlerine kadar, SEO stratejiniz, ilgilendiğiniz faaliyet türünü ve daha da önemlisi, maksimum değer katmak için bu denetimlerin bulgularını nasıl kullanacağınızı belirlemelidir.

Büyüme Odaklı Stratejilerin Önemi

Şu anda faaliyet gösterdiğiniz arama ortamı sürekli ve sık sık değişiyor.

Bu değişiklik, sitenizin teknik ve optimizasyon yönleri gibi kontrol edebileceğiniz şeylerden ve ayrıca arama motoru güncellemeleri ve rakip etkinliği gibi kontrolünüz dışında olan şeylerden kaynaklanmaktadır.

Sürekli gelişen ve uyum sağlayan bu değişkenler nedeniyle, uzun vadeli bir SEO stratejisinin uygulanması yoluyla sürekli büyüme arayışında sürekli analiz, ayarlama ve uyarlama gereklidir.

SEO Stratejisi Nedir?

SEO stratejisi, organik arama kanalınız aracılığıyla neyi başarmak istediğinizi KPI liderliğindeki bir planlamadır, ayrıca bu KPI’lara ulaşmak için hangi SEO faaliyetlerinin gerekli olacağının planlanmasıdır.

Temel olarak, üstlenilen tüm SEO faaliyetlerinin belirli bir amaca sahip olmasını ve bu faaliyetlerden elde edilen bulguların KPI’larınızdaki hedeflere ulaşmada uygulanabilmesini sağlama sürecidir.

Neden Bir SEO Stratejisine Yatırım Yapmalısınız?

Dijital kanalların günlük akışında yer alan birçok kişi, genellikle klasik pazarlar ve online pazarlar arasındaki farklara şaşırır.

Rakip pazarı analiz ederken, kiminle rekabet ettiğinizdeki varyasyona şaşırabilirsiniz. SEO stratejisinin analizi ve uygulanması sayesinde mevcut stratejimizi ayarlayabiliyor ve dijital olarak çevrimdışı olduğumuz kadar rekabetçi olmamızı sağlayabiliyoruz.

SEO stratejisine yatırım yapmak, teknik bir SEO denetiminin gözden geçirilmesi ve uygulanması yoluyla teknik mükemmelliği aşılamanın tüm avantajlarından tam olarak yararlanmamızı sağlar. Teknik olarak uyumlu olmanın uygulanması yoluyla performansı artırdığımız için, bir SEO stratejisi, bunu doğru alaka düzeyi sinyallerini alarak düzene sokmamıza ve dolayısıyla potansiyel performans etkisini ve dolayısıyla ROI(yatırım getirisi)’yi daha da artırmamıza olanak tanır.

Yatırım getirisine bakıldığında, uzun vadeli bir odaklanma hayati önem taşır çünkü bu, bir sitenin genel alaka düzeyi sinyallerinin büyümesiyle paralel olarak sürekli performans artışı sağlar ve bir sitenin doğru alanlarda ödüllendirilmesini sağlar.

Kurumsal Düzeyde Organik Büyüme Stratejileri

Organik Büyüme

Büyüme odaklı olmak, hem güçlü hem de zayıf yönlerin tam şeffaflığının ayrıntılı bir düzeyde elde edildiği bir sitenin ticari yapısını anlamaya odaklanır. Bu da, tüm verilere dayalı analizlerin ve kararların Google Analytics’teki oturum sayınızı artırmak yerine ölçülebilir ticari değer sağlamaya dayalı olmasına olanak tanır.

Performans Analizi & Raporlama

Bu nedenle, iç ve dış performans raporlamamızı hem verimli hem de kolayca anlaşılır olacak şekilde geliştirdik ve amacımız faaliyetlerimizin etkisini işletmenizin her seviyesinde hissettirmektir. Raporlamamız, yalnızca verilere dayalı kararlar almak için değil, aynı zamanda hangi planlamanın yapıldığına ilişkin fikir vermek için de kullanılır.

Organik Kampanyalar Oluşturma

Hem teknik mükemmelliği hem de kampanya büyümesini sağlama konusundaki yılların deneyimiyle, her web sitesinin SEO stratejisi odağında benzersiz olduğunu anlıyoruz. Bu anlayıştan yola çıkarak, bir organik kampanyanın her bir başarılı öğesini oluşturan temel bileşenleri belirleyebildik. Bu öğrenimleri strateji tabanlı büyümede birleştirdik.

Başa dön tuşu