Cloud ve SaaS SEO

Cloud ve SaaS sektöründe deneyimli bir SEO ve dijital pazarlama uzmanına danışmak ister misiniz?


Cloud (Bulut) ve SaaS Şirketlerine SEO Alanında Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Arama motoru optimizasyonunun amacı, bir dizi teknik problem çözme, site dışı ve site içi optimizasyon ve içerik stratejisi yoluyla bir web sitesinin arama motoru sıralamasını yükseltmektir.

Bulut ve SaaS sektörü oyuncuları SEO’dan yararlanabilir, artan SERP konumu, trafiği ve geliri artırmaya yardımcı olacağından daha yüksek online başarı elde edebilir.

Bulut & SaaS Sektöründe Arama Motoru Sonuç Sayfalarına Hakim Olmak

SEOKilavuzu.com’da SEO uzman ekibimiz, büyüme yönetimi ve talep oluşturma sağlar. Hoş bir kullanıcı deneyimi sunan, arama motorlarının gözünde otorite ve itibar oluşturan ve sektörde değerli sinyaller üreten bir web sitesi oluşturmak için eyleme geçirilebilir bir strateji geliştiriyoruz.

Şirket içi analiz araçlarımızı ve SEO danışmanı bilgimizi kullanarak, bulut depolama, bilgi işlem veya cloud (bulut) tabanlı SaaS abonelik hizmeti olsun, bulut aboneliği tabanlı hizmetlerinizi hedef müşterilerinizin önüne getirmek için çalışıyoruz.

Bulut ve SaaS SEO Uzmanlığımız

Teknik Denetim SEO

Dijital bir işletme olarak, web siteniz etkili bir şekilde vitrininizdir; bu nedenle, hem arama motoru hem de kullanıcı deneyimi düzeyinde optimum düzeyde performans gösteriyor olmalıdır.

Bütünsel bir SEO stratejisi oluşturmak için ekibimiz, web sitenizin kapsamlı bir teknik SEO denetimini tamamlayarak başlar. Bu aşama, web sitenizin her bir URL’sinin taranmasını ve ayrı ayrı değerlendirilmesini sağlar. Ardından, sitenizdeki tüm değerli içeriğin dizine eklenip eklenmediğini doğrulamanın yanı sıra arama motoru cezaları, site mimarisi veya site içi gezinme sorunları gibi diğer olası problemleri belirlemeyi içerir.

Rakip Analizi

Web sitenizin sorunlarının arkasındaki teknik nedenleri belirlemek, SEO strateji geliştirme ve büyüme yönetimimizin tek itici gücü değildir, bir sonraki adım rekabetçi bir analizdir.

Ekibimiz, rakip boşluk analizi yoluyla rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemeyi ve onların iyi performans gösteren SEO uygulamalarını SEO stratejinize ve büyüme yönetiminize nasıl entegre edebileceğinizi amaçlar.

Bulut ve SaaS hizmet endüstrisindeki bir rakibi değerlendirirken, web sitelerine teknik açıdan bakarız, yani dahili bağlantıları, uluslararası SEO durumunda hreflang uygulaması, ayrıca meta title başlıkları, description, şema işaretlemesi ve çok daha fazlası.

Analiz aynı zamanda rakibinizin trafik durumunu ve içerik alanlarındaki faaliyetlerini de içerir.

Web Site Platform Geçişi

SEO Kılavuzu Ajansı, web sitesi geçişi sırasında, örneğin geçiş sırasında veya sonrasında trafik veya gelir kaybı olmamasını sağlamak için çalışma yapıyoruz. SEO, geçiş türü ne olursa olsun, ister yapısal, ister platform, sunucu veya tasarım değişikliği olsun, bir web sitesi geçişi sırasında hayati önem taşır.

Erişilebilirlik, otorite ve içerik dahil olmak üzere web sitesinin SEO değerini korumak için geçişin tüm aşamalarında SEO nabzınızı tutuyoruz. Web sitesi geçiş desteği, web sitesinin performansına ilişkin analiz verilerinin izlenmesinin yanı sıra yeni sitenin test edilmesini ve kalitesinin değerlendirilmesini de içerir.

İçerik Stratejisi ve Talep Oluşturma (Lead Generation)

Bulut abonelik hizmetleri tek seferlik bir satın alma değil, çoğunlukla uzun vadeli bir etkileşimdir, bu nedenle içerik ve site alanlarının yalnızca talep oluşturmaya değil, aynı zamanda kullanıcıyı elde tutma ve sorun çözmeye yönelik olması da önemlidir.

Yeni müşteriler için, müşterilerin web sitenizde içerik şeklinde güvenilirlik, kalite ve uzmanlık kanıtı araması muhtemeldir.

Yerinde içerik denetimimiz ve stratejimiz, bilginizi sergilemek için zorlayıcı harekete geçirici mesajlardan, hizmet açıklamalarından uzun biçimli destekleyici içerik stratejisine kadar web sitesi içeriğini optimize etmeyi içerir.

Hem site içi hem de site dışı içerik optimizasyonu, içeriğinizin alakalı anahtar kelimeler içerdiğini, benzersiz ve bilgilendirici olduğunu ve markanız ve ürünlerinizle olan ilişkilerinin çeşitli aşamalarında kullanıcılara değer kattığını arama motorlarına bildirmeyi amaçlar. Arama motorları, arama motoru kullanıcılarına değer sağlayan içeriğe öncelik verir, bu nedenle SERP’lerdeki sıralamanızı yükseltir.

Organik Trend Analizi

Web sitenize gelen kaliteli trafik işinize güç katar ve trafik, hedef anahtar kelimeleriniz için web sitenizin SERP konumuyla doğrudan bağlantılıdır.

Trafik ve gelir bağlantısını göz önünde bulundurarak, kullanıcıların talep oluşturmak için hizmetlerinizi ararken kullandıkları terimleri takip etmek çok önemlidir.

Arama motoru kullanıcı sorguları sürekli değişiyor. Bu nedenle, araştırma, izleme ve analiz araçlarını kullanan ekibimiz, web sitenizin hedef kullanıcılarınızın aradıklarını yansıttığından emin olmak için SaaS ve bulut hizmetleri için SEO trendlerini sürekli olarak inceler.

Başa dön tuşu