Finans ve FinTech Sektörü SEO

Deneyimli bir finans ve fintech SEO uzmanına danışmak ister misiniz?


Finans Şirketlerine SEO ile Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Arama motoru optimizasyonu, finans ve finansal teknolojiler sektöründe faaliyet gösteren B2B ve B2C markaları için pazarlama ve büyüme stratejisinin ayrılmaz bir parçasıdır.

Finansal teknoloji endüstrisi, sürekli teknolojik yenilikler nedeniyle hızla büyüyor ve çok rekabetçi bir ekosisteme dönüşüyor.

Sektördeki işletme sayısı çeşitlendikçe arama motoru sonuç sayfaları da giderek doygun hale gelmektedir. Bu nedenle, yenilikçi bir fintech start-up firmasını, kurumsal müşterilere üst düzey finansal hizmetler sunan bir B2B işletmesini veya bir finans kurumunu temsil ediyor olun, SEO, SERP’lerde yerinizi kazanmanın ve yeni potansiyel müşteriler oluşturmanın uygun maliyetli bir yoludur.

finans-fintech-sirketleri-seo

Finans ve Fintech Sektöründe Arama Motoru Sonuç Sayfalarına Hakim Olmak

SEOKilavuzu.com’da teknik SEO ekibimiz, bütünsel bir strateji ve büyüme yönetimi aracılığıyla çok çeşitli finansal ve finansal teknoloji oyuncularını destekler.

Sigorta şirketleri, bankalar, yatırım komisyoncuları ve sektördeki diğer şirket ve kurumlar, marka görünürlüğünü, kaliteli web sitesi trafiğini ve gelirlerini artırmak için SEO hizmetlerimizden yararlanabilir.

Finans ve FinTech SEO Uzmanlığımız

Teknik Denetim

Finansal ürünleriniz veya hizmetleriniz için aktif bir web varlığına sahip olmak ve potansiyel müşterilerin sitenizdeki dönüşümleri güvenli ve kolay bir şekilde tamamlayabilmesi için teknik SEO ekibimiz kapsamlı bir SEO denetimi gerçekleştirir.

Teknik SEO denetimi, kırık bağlantılardan site hızına, dosya boyutuna, site yapısına, site içi gezinmeye, site haritasına, siteden çıkış sürecine ve çok daha fazlasına kadar web sitesinin her bileşeni değerlendirilerek, ayrıntılara yüksek dikkat gösterilmesini gerektirir.

Uzman ekibimiz teknik SEO mükemmelliği sunar ve hedefe yönelik, entegre bir SEO stratejisi oluşturur.

Rakip Analizi

Finans SEO ajansımız, iş performansınızı etkileyen politik, ekonomik, sosyal, teknolojik, çevresel ve yasal ortamlardaki tüm faktörleri vurgulamak için bir analiz gerçekleştirir. Ardından, SEO stratejinizi modellerken edinilen bilgileri projeye dahil ederiz.

Finans sektöründe faaliyet gösteren markalar için itibar, uzmanlık ve güven (E-A-T) sinyalleri çok önemlidir. Rekabette öne çıkmak için müşterilerimizin rakiplerini analiz ediyoruz.

Ekibimiz, rakip site dışı ve site içi teknik web sitesi bileşenlerini, içeriğini ve sinyal oluşturma pazarlama faaliyetlerini inceler. Daha sonra bu bilgileri müşterilerimizin avantajına kullanabilir ve başarılı uygulamaları SEO stratejisine dahil edebiliriz.

Web Sitesi Tasarımı ve Taşıma

Finansal işlemlerin yönetimi ve müşterinin varlıklarıyla ilgilenmek, güvenli ve sorunsuz çalışan bir web sitesi gerektirir.

Bu nedenle SEO gözetimi ve yardımı, özellikle platform geçişi, web sitesinin yeniden tasarımı veya sunucu geçişi sırasında önemlidir.

Deneyimli teknik SEO ajansı, trafik veya gelir kaybı olmamasını sağlamak için geçiş öncesinde, sırasında ve sonrasında web sitenizi destekler. Tüm finansal veriler yüksek güvenlikte kalır ve web siteniz Google erişilebilirlik ve sıralamalardan trafiğe kadar tüm SEO değerini korur.

Finans Sektöründe SEO İçerik Stratejisi

İçerik SEO ekibimiz, araştırma gelişmiş ve analiz araçlarını kullanarak içeriği denetler ve veri odaklı bir içerik stratejisi oluşturur.

Site dışı, site içi ve meta veriler, finansal ürün veya hizmet açıklamaları, resimler, kitleyi harekete geçirici mesajlar ve ayrıca finansal blog içerikleri, infografikler ve e-kitaplar gibi destekleyici içerikler, hedefinizle orantılı olarak üretilmelidir.

Finans ve fintech sektöründe içerik güvenilirliği oldukça önemlidir; bu nedenle, içeriğin altında yatan amaç yalnızca arama motoru sıralamalarını ve trafiği iyileştirmek değil, aynı zamanda markanızı oluşturmak ve görünürlüğünü artırmaktır. Bir içerik stratejisi, yeni potansiyel müşteriler ve marka ortaklıkları oluşturmak için bir araç görevi görecektir.

İçerik stratejisi ile sadece belirgin hedef kitleye ulaşmayı değil, aynı zamanda niş segmentlerin de peşinden gitmeyi hedefliyoruz. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler aracılığıyla belirli pazar segmentlerini hedefleyebilir ve finans ve fintech ürün ve hizmetlerinizi yeni kurulan şirketlerin, asırlık şirketlerin, lüks çok uluslu şirketlerin, yerel işletmelerin veya arzu ettiğiniz diğer pazar segmentlerinin önüne koyabiliriz.

Fintech Şektörü SEO Trend Analizi

Fintech sektörü, adından da anlaşılacağı gibi, yapay zeka, nesnelerin interneti ve makine öğrenimi alanlarında teknolojik yeniliklere büyük ölçüde bağımlıdır.

Sektörün dinamik yapısı gereği finans alanında faaliyet gösteren kurum ve şirketler en son yenilikleri, trendleri ve yeni veri yönetimi çözümlerini sürekli takip etmek zorundadır.

Üstel büyüme potansiyeli ile şirketler, sürekli değişen pazar ve kullanıcı arama trendlerinin izini kaybetmemelidir. Ekibimiz sürekli olarak finansal teknolojiler sektöründeki SEO trendlerini analiz eder ve web sitenizi buna göre optimize eder.

Başa dön tuşu