E-Ticaret SEO

Eticaret alanında deneyimli bir SEO uzmanına danışmak ister misiniz?


E-Ticaret SEO Nedir?

E-Ticaret SEO, bir web sitesinin organik arama sonuçlarında daha iyi görünmesini sağlayarak online satılan ürünlerin sayısını artırmayı amaçlayan bir optimizasyon yöntemidir. E-Ticaret markaları için SEO, aşağıdaki başlıkları içerebilecek çeşitli site içi ve site dışı faktörleri optimize etmeye yardımcı olur:

  • Doğru bir web sitesi mimarisi oluşturmak.
  • Başarılı bir site içi SEO planlaması yapmak.
  • Birden çok cihazda hızlı ve sorunsuz bir alışveriş deneyimi sunmak.
  • Çeşitli alakalı ve güvenilir kaynaklardan kaliteli bağlantılar elde etmek.

Anahtar kelimeleri sayfaya yerleştirme ve bu anahtar kelimelere geri bağlantılar elde etme gibi eski taktikler artık geçerli değildir. Dolayısıyla, E-Ticaret SEO günümüzde manipülasyon ile ilgili değil optimizasyonla ilgilidir.

E-Ticaret Büyüme Stratejisi Planlaması

Bir e-ticaret kampanyası planladığımızda, ele alınması gereken önemli hususlardan biri, şu anda iş değerini yönlendiren etkenleri anlamak ve bunları organik kanal aracılığıyla nasıl daha da büyütebileceğimizi düşünmektir.

İlk olarak, bir web sitesinin hangi sayfalarının gelir sağladığını araştırarak, bu sayfaların aramalarda nasıl bulunduğunu ve ayrıca nasıl bulunmadığını, yani ilk fırsatların nerede olduğunu anlamaya çalışırız.

İçeriden elde ettiğimiz bulgular, veri odaklı ve ticari değerle doğrudan ilişkilendirilen kararlar almak için gerçek zamanlı verileri kullanmamıza imkan sağlar.

Sonuç olarak, aylık olarak devam eden ve tüm SEO faaliyetlerinin ciroya etkisini maksimuma çıkarmaya odaklanan bir büyüme kampanyası oluştururuz.

Neden E-Ticaret SEO’suna Yatırım Yapmalısınız?

E-ticaret sitelerinin Google’ın organik arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alarak daha fazla trafik ve gelir elde edebileceği bir sır değil. Ücretli arama reklamlarının maliyetlerinin sürekli artması nedeniyle, arama motorlarını kullanan kullanıcılar, organik arama sonuçlarına daha fazla tıklama yapıyorlar.

E-Ticaret SEO Hizmetlerimiz

E-ticaret SEO ajansımız, sitenizin organik arama motoru görünürlüğünü iyileştirmek ve kullanıcının alışveriş deneyimini geliştirmek için özel olarak tasarlanmış çeşitli e-ticaret SEO hizmetleri sunar.

Shopify SEO

Shopify lider bir e-Ticaret şirketidir ve 55 milyar doları aşan ürün hacmiyle 600.000’den fazla satıcıya sahiptir. Basic Shopify paketi, ayda 29 ABD dolarından satın alınabilir. Shopify SEO danışmanlığı önemli hizmetlerimizden biridir.

WooCommerce SEO

Dünyanın en özelleştirilebilir e-Ticaret platformu olarak bilinen WooCommerce, ülkemizde ve yurtdışında bir çok çeşitli tanınmış markalar tarafından kullanılmaktadır.

İdeasoft, Ticimax, T-Soft ve ikas SEO

Türkiye’de kapsamlı bir yerli “e-ticaret altyapısı” arıyorsanız bu platformlar ilk tercihiniz olabilir. Ülkemizde önde gelen SEO uyumlu e-ticaret altyapılarından bazıları: İdeasoft, Ticimax, T-Soft ve ikas altyapılarının güçlü yönleri ise yerel şirket oldukları için hızlı ulaşım ve panel kullanımı tamamen Türkçe olan bir yapı olmasıdır.

Başa dön tuşu